Obsah

Konference Ostrovy života

19.-20. listopadu 2018

Brno, hotel Holiday Inn

Co vás čeká?

 • 15 přednášek ve dvou dnech
 • ukázky praktických řešení – systémů zadržování srážkových vod, recyklace tzv. šedé vody, ostrovní systémy FVE, zelené střechy aj.
 • setkání s odborníky, možnost diskuse a konzultace
 • konferenční sborník a další vzdělávací materiály
 • společenský večer vč. slavnostního rautu a doprovodného programu
 • Chci se zúčastnit

  Bezplatné semináře JTDJ

  Kontakt

  Pro náš dům, z.s.

  Veveří 102

  616 00 Brno

  www.pronasdum.cz

  www.ospronasdum.cz

  Odběr zpravodaje

  Jak zazimovat muškáty?

  Krásné, barevné a velmi výrazné květy, které v létě zdobí nejeden balkón, zná kde kdo. Ano, řeč je o muškátech, které jsou u nás velice oblíbenou a rozšířenou květinou. Právě muškáty zdobí naše okna či balkóny nejčastěji.

  Co dělat, když jejich sezona končí?

  S příchodem chladných dnů je nemusíte vyhodit. Pokud je správným způsobem zazimujete, ozdobí vaše okna či balkon i příští rok. Muškáty totiž po odkvětu neodumírají, jen se připravují na zimní odpočinek. Pokud bychom je nutili k růstu a k dalšímu kvetení během zimního období, rostliny by se vysílily a mohly by uhynout. Růst tedy není v této době žádoucí a musíme udělat všechno proto, abychom ho potlačili, ale přitom uchovali rostliny při životě.

  Nehnojit a nepřehánět zálivku!

  V druhé polovině září proto přestaneme muškáty hnojit, koncem října, před příchodem prvních mrazíků postupně začneme omezovat zálivku. V té době je také seřízneme těsně nad kolénkem tak, aby rostliny zachovaly asi 1/3 své velikosti. Zbylé květy odstraníme a muškáty umístíme na chladné a světlé místo. Během zimy je zalévejte jen jednou týdně nebo jednou za čtrnáct dní, aby substrát zcela nevyschl, ale nebyl ani trvale vlhký.

  Teprve od března můžeme zálivku navýšit a postupně začít s přihnojováním. V dubnu už pak zaléváme a hnojíme pravidelně.

  Autorka: Pavla Pilchová, Pro náš dům, z.s.