Obsah

Konference Ostrovy života

19.-20. listopadu 2018

Brno, hotel Holiday Inn

Co vás čeká?

  • 15 přednášek ve dvou dnech
  • ukázky praktických řešení – systémů zadržování srážkových vod, recyklace tzv. šedé vody, ostrovní systémy FVE, zelené střechy aj.
  • setkání s odborníky, možnost diskuse a konzultace
  • konferenční sborník a další vzdělávací materiály
  • společenský večer vč. slavnostního rautu a doprovodného programu
  • Chci se zúčastnit

    Bezplatné semináře JTDJ

    Kontakt

    Pro náš dům, z.s.

    Veveří 102

    616 00 Brno

    www.pronasdum.cz

    www.ospronasdum.cz

    Odběr zpravodaje

    Jak zazimovat muškáty?

    Krásné, barevné a velmi výrazné květy, které v létě zdobí nejeden balkón, zná kde kdo. Ano, řeč je o muškátech, které jsou u nás velice oblíbenou a rozšířenou květinou. Právě muškáty zdobí naše okna či balkóny nejčastěji.

    Co dělat, když jejich sezona končí?

    S příchodem chladných dnů je nemusíte vyhodit. Pokud je správným způsobem zazimujete, ozdobí vaše okna či balkon i příští rok. Muškáty totiž po odkvětu neodumírají, jen se připravují na zimní odpočinek. Pokud bychom je nutili k růstu a k dalšímu kvetení během zimního období, rostliny by se vysílily a mohly by uhynout. Růst tedy není v této době žádoucí a musíme udělat všechno proto, abychom ho potlačili, ale přitom uchovali rostliny při životě.

    Nehnojit a nepřehánět zálivku!

    V druhé polovině září proto přestaneme muškáty hnojit, koncem října, před příchodem prvních mrazíků postupně začneme omezovat zálivku. V té době je také seřízneme těsně nad kolénkem tak, aby rostliny zachovaly asi 1/3 své velikosti. Zbylé květy odstraníme a muškáty umístíme na chladné a světlé místo. Během zimy je zalévejte jen jednou týdně nebo jednou za čtrnáct dní, aby substrát zcela nevyschl, ale nebyl ani trvale vlhký.

    Teprve od března můžeme zálivku navýšit a postupně začít s přihnojováním. V dubnu už pak zaléváme a hnojíme pravidelně.

    Autorka: Pavla Pilchová, Pro náš dům, z.s.